عادت

 حلول تعطيلی عمومی و رسمی و همگانی تهرانيان گرفتار را به عموم ملت خدمتگزار تبريک و تهنيت و ميمنت می گويم !! ... بالاخره نمرديم و فايده آلودگی هوا رو هم فهميديم .. ببين چه خبره که جلسه علنی مجلس هم فردا برگزار نخواهد شد ! واقعا هم اکسيژن در حد خفگی بود !

                

از طرفی هم به کسانی که به نحوی در فاجعه هواپيمای ارتش داغدار شده اند تسليت می گوييم .. بالاخره همه پيام تسليت گفتند بزار ما هم بگيم کی به کيه !! کار ديگه که نميشه کرد ! ... البته يه کاری ميشه کرد : جمع آوری کمک های نقدی و غير نقدی و مالی و اسکناسی برای اسکان موقت و يا حتی دايم خانواده های بی خانمان !!!

راستی روز دانشجو رو هم به همه دانشجويان فعلی و قبلی و آينده و پشت کنکوری ها تبريک ميگيم ... يعنی حدودا ۹۴.۹۹۹٪ از جوانان ايران زمين .... آخه جديدا ديگه نمی پرسن دانشجويی يا نه ! چون به مدد انواع دانشگاه های مالی و پودمانی و علمی و تحقيقی و پول گرفتنی ديگر کسی بدون مدرک نميماند !!! بعد هی بگيد کسی به فکر ما نيست ! .... فکر کنم فردا کنفرانس ها و سمينارهای بزرگداشت دانشجو و بررسی جايگاه نداشته اش برگزار نشود .. چه بد ! نه ؟

خب بعد از اينهمه تبريک و تسليت .. کمی هم با هم گپ بزنيم : من و تو و سايه ....

 سه کلمه است که خيلی بهم نزديک اند و يک دنيا از هم دور : عشق ... دوست داشتن و عادت ( که شايد نوعی هوس باشد )

به قولی عشق همان غرق شدن و دوست داشتن شنا کردن است ! اما عادت چيزی ست که اغلب به آن دچاريم و فکر می کنيم ناشی از دوست داشتن است .

باز به قولی ديگر که می گويد : کسی را دوست نداشته باش تا با او بتوانی زندگی کنی کسی را دوست بدار که بدون او نتوانی زندگی کنی ! و اين دقيقا معنای دقيق عادت و دوست داشتن است .. اگر صبح وقت بيدار شدن ، ظهر وسط همه کارهات و يا بعدازظهر تو ترافيک سنگين ياد دوستت نبودی فکر نکن که عاشقی ! اگر وقتی دلتنگ شدی به خودت يه حرکت هم ندادی که تلفن رو برداری يا غرورت نذاشت که پشت تلفن بگی دلت تنگ شده و ميخوای ببينيش خودتو علاف نکن تو اصلا عاشق نيستی !!

ميدونی به نظرم عشق يعنی احساس و حرکت با هم ..نه حرف و حديث و مخ زنی و جملات عاشقانه .. نه هديه و خريد و گشت و گذار و نشون دادن مدل ماشين و موبايلت ... نه اينکه بگی بچه بالايی يا پايين نه اينکه بابات کارخونه داره يادزده يا حقوق بگير ... عشق اين نيست که بگی چی دارم و چی ميخوام و چه بايد بکنيم . بايد بگی چی داريم و چی ميخوای و چه بايد بکنم !!! ... عشق يعنی همه رضايت معشوق ..

نميدونم اين پسرهايی که خيلی به اصطلاح گير ميدهند به دوستهاشون که اينجا نرو و اونجا برو و اينجور بپوش و نپوش واقعا به خاطر احساسشون اين حرف رو ميزنند يا ياد گرفته اند که اينطور برخورد کنند ؟؟؟ آيا باباشون هم تو خونه به خواهرشون اينقدر گير ميده ؟ ... زياد جالب نيست که دست و پای کسی را ببندی تا مبادا بپرد اگر رفتنی باشد خواهد رفت و اگر نه در هر حالی خواهد ماند .

ببينم تا حالا شده موظف باشی که به دوستت زنگ بزنی يا بيرون بری يعنی چون روالش همينه اين کارو بکنی ؟ اگه اينطوره دوستيت داره تبديل به عادت ميشه .. عادت هم چيزی مثل تحمل کردنه و خب من يکی که تحمل چند روز بيشتر رو ندارم .. چون تو اين زندگی که نفس کشيدنش هم يه جورايی زجر مداومه ديگه تحمل شرايطی که دلخواه نيست احمقانه به نظر ميرسه ...

اگر عاشقت بودم اگر زندگی ام بودی اگر تمام حس اول و آخرم در تو خلاصه ميشد تا فرو پاشيدن تمام کوه غرورم هم پيش می رفتم اما تو کمتر از آنی بودی که لياقت اين فرود را داشته باشی ..

زيرا که شکستن تنها به پای کسی که التهاب چشمانش شفاست و نوازش دستانش گرمای صد هوس دارد نه که سخت نيست بلکه زيبا و به جا ست !

                            

---------- اين دلنوشته برای کسی که دوستش داری : برای تو که مرا ميخوانی : تويی که نمی شناسی يا ميشناسی سايه ام را : بخوان برای کسی که دوستش ميداری :

تو نه گناهی نه ثواب            نه طلبی نه طواف

تو نه سپيدی نه سياه         نه هوسی نه هراس

تنها همانی که بايد باشی        

 همانی که ديدنت آرزوی محال است و بودنت جاودانه نجات

تو بايد باشی که بودنت نياز است

ديدنت .. بوئيدنت.. بوسيدنت نه آنکه احتياج نيست

از برای آرامش اين سايه آشفته است

...............

/ 9 نظر / 11 بازدید
سمانه

اووووووووول (نيش) سلام مريم خانومی . خوفی ؟ تا ته تهش خوندم خيلی جالب راجع به همه چيز حرف زده بودی . ادم جذب نوشته هات ميشه (چشمک) ممنونم که اينقدر به من و وبلاگم لطف داری . چشم راجع به اين موضوعی هم که گفتی اگه مطلبی پيدا کردم حتما مينويسم . به روز هستم بازم سر بزنیخوشحالم ميکنی . شاد باشی عزيزم خدا نگهدار و التماس دعا

حسین

خانوم اجازه؟می گم اول برو داراباد يه دخيلم از طرف من سر اون خيابون ببند و يادگاری بنويس،دوم خدارو شکر امروز شارژ بودی و ترکوندی با نوشتنت، سوم روزت هم مبارک ، چهارم عشق و عشقه که با يه نگاه می آد و با يه نگاه ديگه ميره ، پنجم حضرت والا که سراغش و گرفتی از دسترس خارج کرده چسبيده به زندگی شخصی ، شيشم جريان بن بستش با اون دزد کی بالا قوض ميدونش هم ممد میگه تو کيشه جلو هتلش! هفتم چشمک مشمکم نداريم چون هيز بازيه (چشمک) شاد باش عزيز

حسین

در ضمن حواسم نبود بگم ما اينجارم خونه خودمون ميدونيم و هر روز خدا منتظر آپ کردن بعديش می شينيم ولی سواتمون به بعضی پستات قد نميده (چشمک!غير از هيز بازی)راستی آدما بازم تو شب ترانه بازی می کنن!شاد تر باش!

نارفیق

سلام وقتی وبلاگت رو ميخوندم فهميدم با يه کسی آشنا ميشم که عاشق داريوش هست...... دوست دارم بيشتر با هم آشنا بشيم.... اگه دوست داشتی برام ميل بزن. خوشحال ميشم

دزدکی

به جون خودم من واسه اين پستت کامنت گذاشته بودم. نمی دونم چرا send نشده.

دزدکی

به اون آقاهه هم بگو زياد چشمک نزنه. خوبيت نداره

محمد رضا

اوه.مثل اينکه کمی تا قسمتی ابری دير رسيدم . اشکالاتش رو می پذيرم و عذرش را از درگاه مهربانی شما دوست عزيز خواستارم و در بيانات جنابعالی بايد عرض کنم من هم مثل دزدکی عزيز به اين جريانات سقوط هواپيما و تعطيلی تهران و اون تبليغات مشکوکم ولی در هر حال دولت فعلی به خاطر هر چيز که شده حالا يک بار هم دلش به حال دانشجويان سوخت (اينو نگم چی بگم) و تعطيل شديم . گرچه من به خاطر ... تعطيل نبودم ولی همين که شما تعطيل بوديد جای بسی شکر است که به خاطر دو روز هم که شده استادان از دست بعضی(بعضی) دانشجويان راحت بودند . و اينجا حرفم را اصلاح می کنم و می گويم دولت دلش به حال دانشجيان نسوخته بلکه دلش به حال استادان بی رحم دانشکده های اعم از دولتی وخصوصی و مجازی و... سوخته که همين هم جای بسی شکر است . اما در مورد مطلبی که خودت به آن ارزانی داشته ای بايد بگويم: ای وای در اين دار فنا خستگی ما (۲ بار) چيزی نبود جز غم دلبستگی ما . ما جمله اسيران من و مايی خويشيم اينجاست همان علت صد دستگی ما مرسی از اينکه به ما هم سر می زنی . با سپاس بدرود

محمود

سلام مريم خانم .. بازم قشنگ بود درست مثل هميشه .. بــــــــــــــــــــابــــــــــــــــــا !!! يه بارم جای يه انتقاد برامون بذار .... ( خنده ) سبز باشی .

bahar

سلام خيلی خوب بود .