بیانیه معترضانهء جمعی از هنرمندان بزرگ عرصه ی ترانهء نوین

ما هنرمندان تبعيدی، ساکنين ديار غربت، امروز بر اثر آنچه که افزون بر دردهای ما شده است اعتراض جمعی خود را از عمل نابجا و غير اصولی عرضه ی آثار هنريمان، توسط سايت ها و وبلاگ های ارائه دهنده خدمات دانلود و پخش موسيقی اعلام ميداريم .

 

امروز عدم رعايت حق " کپی رايت " و ناديده انگاشتن حقوق مادی و معنوی آثارمان از جانب سايت ها و وبلاگ های ارائه دهنده اين نوع خدمات برای ما به معضلی بزرگ و اساسی مبدل گشته، به گونه ای که برآنيم تا چاره ای اساسی برای گذر از اين حادثه بيانديشيم. آنچه که اينک بر پيکره ترانه ی بيدار ايران سايه افکنده حکايت از ندانستن های بسيار دارد، حکايت از طمع و حکايت از بی ارزش شماردن حقوق ديگران، واين خود مصداق بارزی ست بر دزدی آشکار که امروز گويی عملی است کاملاٌ متعارف

جدا از وجود اينگونه سايت ها روی سخن ما با شما مردم است، شمائي که مخاطبان ترانه ايد و ما عصاره روح و احساسمان را به عشق شما و براي شما در ترانه جاري مي کنيم ؛ <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

" تهيه و توليد آثار هنری، بويژه در عرصه ی موسيقی، در اين سطح و انتشار آثار در قالب يک " آلبوم " نيازمند سرمايه گذاری بالای مالی و نا محدود زمانی می باشد، که حداقل انتظار از اين سرمايه گذاری ها کسب حداقل درآمد است، درصورتی که امروز به سبب ايجاد پايگاه های اينترنتی دانلود و پخش موسيقی و همچنين دريافت و تکثير آثار توسط شما اين حداقل درآمد نيز از ما دريغ شده است و حتی در موارد متعدد با عدم بازگشت سرمايه و هزينه های صرف شده برای انتشار يک آلبوم روبرو هستیم که این امرعلاوه بر ضرر مالی انگیزه ی آفرینش آثار جدید را در ما می کشد .

از اين رو در ابتدا از شما هموطنان عزيز، به خصوص ساکنان خارج از کشور می خواهيم از دانلود غير قانونی و غير اخلاقی آثار هنری از طريق سايت ها و وبلاگ های بيشمار عرضه کننده اين خدمات خودداری نموده و با تهيه ی آثار از طريق قانونی، حمايت خود را از ترانه ی بيدار امروز از سر گيريد .

همچنين در انتها خواسته ای دوستانه از شما مديران و صاحبان سايت ها و وبلاگ ها داريم تا به صورت خودجوش با جمع آوری آثار مرتبط به ما هنرمندان امضا کننده اين بيانيه ، ضمن حمايت از حقوق مادی و معنوی اين آثاراز درپيش گرفتن رويه های ديگر برای برخورد با اين معضل آزار دهنده از جانب جامعه ی هنری و حاميان رسانه ای و قانونی آن جلوگيری نمائيد .

 

هنرمندان امضاء کنندهء این بیانیه

آندرانیک
ابی
اردلان سرفراز
ایرج جنتی عطایی
بيژن مرتضوی

جهانبخش پازوکی
داریوش
زویا زاکاریان
ستار
سیاوش قمیشی
شاهرخ
شماعی زاده
شهبال شب پره
شهرام شب پره
صادق نوجوکی
فرید زولاند
مارتیک
منوچهر چشم آذر

****

 

لازمبهذکراستکهاینبیانیهبهصورتهمزماندرچندینوبلاگمنتشرشدهاست

 

) لطفابرایدریافتاطلاعاتتکمیلیدربارهیبیانیهیفوقبهوبلاگترانهبازی مراجعهنمایید (

 

/ 2 نظر / 14 بازدید
shirin

مريم جان ممنون از لطفت. راست می گی...ما خيلی به هم شبيه هستيم:) اميدوارم مشکل هنرمندهای عزيزمون هم حل بشه. پيشاپيش سال نو را بهت تبريک می گم و اميدوارم سال خيلی خوبی پيش رو داشته باشی.